Bielenie môže Váš úsmev opäť rozžiariť. Procedúra trvá jednu hodinu a je bezbolestná. Počas bielenia môžete relaxovať alebo si čítať. ‎‎ ‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Váš úsmev je dôležitý

Bielenie zubov

Bielenie môže Váš úsmev opäť rozžiariť

Predstavuje jednu z prvých vecí, ktoré si človek všimne pri zoznamovaní. Prirodzený, žiarivo biely úsmev je nádherný – môže Vám pomôcť zvýšiť Vaše sebavedomie a nezabudnuteľne zapôsobiť na iných. Váš životný štýl a proces starnutia môžu zapríčiniť stratu lesku z vášho úsmevu. Veľa každodenných vecí sa môže podieľať na sfarbení zubov ako napr. pitie kávy, čaju, koly a červeného vína alebo fajčenie. Bielenie môže Váš úsmev opäť rozžiariť. Neprofesionálne a klinicky neodskúšané bieliace procedúry častokrát vedú k neuspokojivému výsledku. Mali by ste sa preto rozhodnúť pre bielenie ktoré je:

Rýchle a výhodné

Dlhotrvácne

Zníženou citlivosťou

Klinicky testované ako bezpečné a efektívne

Vykonávané stomatológom

Pri tejto metóde sa špeciálnym svetlom aktivuje gél značky WS- Power Whitening nanesený na zuboch peroxid (Ultradent, Opalescence). Aktívnou zložkou je 40% peroxid vodíka. Ten sa pôsobením svetla rozpadne a kyslík preniká do skloviny a dentínu. Vybieli farebné substancie, zatiaľ čo štruktúra zubu ostáva nezmenená. Rovnomerne a bezpečne vybieli vaše zuby. Využívame profesionálnu LED lampu ZOOM, ktorá je svetovou jednotkou v oblasti bielenia. Samotnému bieleniu predchádza dôkladná izolácia pier a ďasien, tak aby gél pôsobil len na zuby. Počas bielenia môžete relaxovať, čítať si alebo si aj zdriemnuť. Celú procedúru uzatvára 5 minútová fluoridácia zubov. Procedúra trvá približne 60-90 minút a je bezbolestná. Po procedúre môže byť dočasne zvýšená citlovosť zubov.

Zelený a čierny čaj

Červené víno

Cigarety

Káva

Sójová omáčka

Špenát

Cvikla

Marmelády

Čučoriedkový kompót

Najväčší nepriatelia bieloskvúcich zubov

Vybielenie by malo vydržať od jedného do piatich rokov, v závislosti od zvyklostí pacienta ako je fajčenie a pitie kávy či čaju. Pri bežnom čistení zubov trikrát denne by výsledok mal vydržať niekoľko rokov.

Viaceré štúdie v posledných 5 rokoch dokázali, že bielenie je bezpečné a vysoko efektívne. Niektorí pacienti môžu pociťovať mierne podráždenie ďasien alebo citlivosť zubov, ktoré odoznejú krátko po ukončení bielenia.

Nikto nemôže s určitosťou predpovedať, o koľko svetlejšie vaše zuby v skutočnosti budú. Každý prípad je osobitý. Účinok závisí od typu škvŕn a spolupráce pacienta.

Nasledujúci 48 hodín sa pacient musí vyvarovať požívaniu niektorých pochutín, resp. jedál (káva,čaj,kola,víno). Výmena starých kompozitných výplní (bielych plomb), sa môže uskutočniť najskôr po 3 týždňoch od ukončenia bielenia.

Po bielení ponúkame pacientovi taktiež od firmy Ultradent (Opalescence) domáce bielenie (10% peroxid), ktoré si pacient aplikuje doma po dobu cca 30min asi 2 týždne po bielení. Zintenzívni ambulantné bielenie.

Ostatné naše služby

Endodoncia

Endodoncia sa zaoberá ošetrením dreňovej dutiny zubov a koreňových kanálikov.

Protetická stomatológia

Prvoradou úlohou protetickej stomatológie je nahradiť chýbajúce zuby, resp. celý

Ošetrenie ultrazvukom

V našej ordinácii je možné pri liečbe zubného kazu využiť